Dostarczamy obejmy do samochodów i motorów na Dakar oraz Off-road

MirimpexBlog

MIRIMPEX to firma, która od wielu lat zajmuje się obsługą klientów krajowych i zagranicznych z kluczowych gałęzi przemysłu. Nasze zaangażowanie i doświadczenie pozwala nie tylko dostarczać najwyższej jakości produkty i doradzać przy ich wyborze, ale również na bieżąco unowocześniać ofertę. Proponujemy Państwu szeroki wybór obejm, między innymi ślimakowych, zaciskowych, ciśnieniowych, montażowych czy samozaciskowych. Dostarczamy je między innymi do samochodów i motorów na Dakar oraz Off-road.

Jak sprawdzić czy Twoje zaciski nie potrzebują wymiany?

MirimpexBlog

Obejma zaciskowa pozwala na łączenie i spinanie kabli i innych elementów montażowych. Wykorzystuje się je w motoryzacji, w ogrodnictwie i rolnictwie, sanitariach, a także w domu i elektronice. Przyjrzyjmy się bliżej zastosowaniom opasek zaciskowych i sprawdźmy, kiedy należy je wymieniać.

Do czego służy motylek w obejmie ślimakowej?

MirimpexBlog

Obejma ślimakowa pozwala połączyć wąż z króćcem . Dobre i trwałe połączenie wymaga odpowiedniego narzędzia, które zapewni właściwy do potrzeb poziom zacisku. Tym elementem jest właśnie obejma.

Jak obejmy wpływają na jakość produktu końcowego?

MirimpexBlog

Obejma zaciskowa służy spinaniu różnych elementów montażowych i konstrukcji. Jej możliwe zastosowanie jest niezwykle szerokie. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów obejm, które wykorzystuje się w motoryzacji, montażach, elektronice, rolnictwie, a także wszelkiego rodzaju instalacjach. Czy obejmy mają wpływ na jakość ostateczną usługi lub produktu końcowego? Sprawdźmy, na co warto zwracać uwagę kupując obejmy.

Jakie zaciski do jakich węży gumowych?

MirimpexBlog

Wybór odpowiednich zacisków i obejm zaciskowych nie należy do łatwych czynności. Żeby dobrze wybrać produkty, należy dysponować specjalistyczną wiedzą oraz doświadczeniem. Istotna jest wiedza na temat kilku kluczowych aspektów, które determinują wybór zacisków. Należą do nich warunki środowiska, w jakich zacisk ma pracować oraz czynniki działające na połączenie, takie jak temperatura czy ciśnienie. Nasi specjaliści dysponują fachową wiedzą i pomogą dokonać Państwu odpowiedniego wyboru.

Omówienie parametrów pracy obejm zaciskowych – na co zwracać uwagę przy montażu?

MirimpexBlog

Wybór właściwej obejmy zaciskowej musi być podyktowany kilkoma, dobrze przemyślanymi aspektami. Zanim zdecydujemy się na wybór odpowiedniej opaski zaciskowej, będziemy musieli przeanalizować warunki, w jakich ma ona pracować oraz, do czego będziemy jej potrzebowali. Nasi specjaliści służą pomocą przy dobraniu odpowiedniego produktu.

Opaski zaciskowe metalowe czy plastikowe?

MirimpexBlog

Łączenie pewnych konstrukcji i zapewnianie im trwałości oraz nierozerwalności, wymaga stosowania pewnych specjalnych narzędzi. Do tego celu stosuje się tzw. opaski zaciskowe. W zależności od materiału, z jakiego została wyprodukowana dana obejma, mogą służyć do spinania kabli lub innych materiałów. Zawsze jednak, ich zadaniem jest utrzymanie spinanych elementów w jednej płaszczyźnie, tak, by nie rozchodziły się na boki.

Jak działa opaska samozaciskowa?

MirimpexBlog

Montaż węża do rury, wymaga odpowiedniego uszczelnienia połączenia, tak, by zapewnić nieprzepuszczalność cieczy i niezakłóconą pracę mechanizmu. Możliwość wyboru zacisków jest naprawdę wielka, a decyzja może wahać się zarówno między wyborem materiału, z jakiego jest wykonany, jak i jego kształtu oraz sposobu montażu. Bardzo łatwa w założeniu jest obejma samozaciskowa.

Zastosowanie obejmy ślimakowej?

MirimpexBlog

Dobre połączenie węża z rurą wymaga zastosowania odpowiedniego narzędzia, którego zadaniem jest wysoki stopień zacisku połączenia zapewni ono dużą szczelność. W tym celu stosowana jest tzw. obejma. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele rodzajów obejm, które różnią się kształtem, materiałem oraz zastosowaniem. Jedną z bardziej charakterystycznych jest obejma ślimakowa.

Czym jest obejma z kompensacją?

MirimpexBlog

Rynek dostosowuje swoją podaż zgodnie z oczekiwaniami popytu. Nasza oferta jest dopasowana w pełni do Państwa potrzeb. W przypadku obejm, może być tak, że potrzebujemy produktu, który łączy w sobie cechy kilku różnych. Zgodnie z tą zasadą, powstały tzw. obejmy z kompensacją, które stanowią kompleksową ofertę, zabezpieczając kilka aspektów, które normalnie rozbite są na pojedyncze produkty różniące się między sobą pewnymi walorami.

Obejmy do układów wydechowych – zaciskowe W4

MirimpexBlog

W ofercie Mirimpex znajdziemy szeroko wybór obejm zaciskowych. Wśród nich warto zwrócić uwagę na obejmy zaciskowe W4. To wysokiej jakości obejmy wykonane ze stali nierdzewnej, które sprawdzą się między innymi w układach wydechowych.