Czym jest obejma z kompensacją?

Rynek dostosowuje swoją podaż zgodnie z oczekiwaniami popytu. Nasza oferta jest dopasowana w pełni do Państwa potrzeb. W przypadku obejm, może być tak, że potrzebujemy produktu, który łączy w sobie cechy kilku różnych. Zgodnie z tą zasadą, powstały tzw. obejmy z kompensacją, które stanowią kompleksową ofertę, zabezpieczając kilka aspektów, które normalnie rozbite są na pojedyncze produkty różniące się między sobą pewnymi walorami.

Czym jest obejma z kompensacją?

Obejma z kompensacją to produkt, który łączy w sobie walory kilku różnych rodzajów obejm, tak, by zapewnić Państwu pełną ofertę, bez konieczności rezygnowania z jakiegoś waloru. Obejmy z kompensacją charakteryzują się wyjątkowo wysoką wytrzymałością, jakością, trwałością i niezawodnością.

Z czego się składają?

Są to obejmy w kształcie zacisków ślimakowych lub zamków, wyprodukowane z materiału nierdzewnego , dodatkowo wzmocnionego o tzw. kompensację bimetaliczną. Jest to nic innego jak specjalistyczna wkładka, której zadaniem jest tłumienie różnicy ciśnień i temperatur.

Kiedy się je stosuje?

Obejmy kompensacyjne znajdują zastosowanie, kiedy wymagane jest utrzymywanie stałej siły nacisku, tak jak w przypadku obejm ślimakowych, ale jednocześnie na połączenie działają zmienne siły wynikające z dużych różnic temperatur i ciśnienia. Zwykłe obejmy ślimakowe potrafią pracować jedynie w połączeniach, w których nie występują takie różnice.

Jak działają?

Obejmy kompensacyjne, dzięki specjalnej wkładce, potrafią kompensować różnice tych parametrów i dzięki temu utrzymywać stałą siłę nacisku, mimo działania wewnątrz połączenia zmiennych sił. Zamontowana wkładka ma za zadanie utrzymywać stałe ciśnienie w miejscu połączenia, mimo działania różnic temperatur i ciśnień. Powoduje to, że obejmy te są trwałe i zachwycają jakością, zapobiegając wszelkim wyciekom i nieszczelnościom. Dodatkowo, są to również obejmy, które zapewniają swobodny montaż i demontaż, bez konieczności ich zniszczenia.

Rodzaje

W naszej ofercie znajdują się produkty o dwóch klasach materiałowych. Pierwszy z nich to AISI-430, wykonany z materiału sygnowanego jako W3, czyli stali nierdzewnej, która zapewnia wysoki parametr wytrzymałości oraz AISI-304, który tworzy W4, czyli stal nierdzewna . Materiał W4 charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością, zapewniającą odporność na działanie dużych sił mechanicznych oraz wyjątkowo niebezpiecznych czynników zewnętrznych. W ofercie obejm kompensacyjnych, znajdą zatem Państwo produkty o bardzo dobrej wytrzymałości i jeszcze bardziej udoskonalonej formie.