Skontaktuj się teraz

Kiedy zastosować opaskę samozaciskową?

MirimpexBlog

Opaska samozaciskowa jest przedmiotem, który dzięki swojemu doskonale zaprojektowanemu sposobowi łączenia dwóch elementów, uniemożliwiając rozszczelnienie pomiędzy nimi, jest niezwykle przydatny w wielu dziedzinach przemysłu. Materiał, z jakiego wykonana jest opaska samozaciskowa, jej rodzaj oraz sposób montażu kategoryzują różne rodzaje opasek wobec ich przeznaczenia do konkretnych zadań.

Jakie szczypce kupić do obejm?

MirimpexBlog

Aby cieszyć się szczelnym, niezawodnie funkcjonującym połączeniem, pomiędzy elementami, przez które przepływa ciecz lub gaz, warto zabezpieczyć moment łączenia specjalną obejmą, czyli nylonową opaską – klamrą, służącą do spinania elementów.

Czym jest obejma zaciskowa i jakie ma zastosowanie?

MirimpexBlog

Obejmy zaciskowe to jedne z najbardziej praktycznych i ekonomicznych sposobów na łączenie przewodów i węży. Ich prosta konstrukcja i łatwość montażu powodują, że są używane w wielu branżach, a zadowoleni klienci zachęcają kolejnych do stosowania tego typu połączeń. W tym krótkim poradniku przedstawiamy wszystkie informacje o obejmach zaciskowych oraz zastosowanie tych konstrukcji.

Czym jest obejma ślimakowa i jakie ma zastosowanie?

MirimpexBlog

Opaska ślimakowa jest rodzajem obejmy, okalającej miejsce łączenia się dwóch rodzajów przewodników lub ich otoczek. Obejma ślimakowa, charakteryzująca się ogromną wytrzymałością, posiada asymetryczne ząbki, umieszczone w części opaskowej oraz asymetryczne zakończenie śruby, które po dopasowaniu, stwarzają długotrwałą pewność całkowitej szczelności połączonych elementów.

Czym jest obejma ciśnieniowa i jakie ma zastosowanie?

MirimpexBlog

Obejmy ciśnieniowe są wielofunkcyjną rzeczą, która pozwala połączyć wiele elementów w sposób bezpieczny i wydajny. Duża liczba konfiguracji oraz modeli zapewnia ogromny wybór i powoduje, że nawet najbardziej wymagający klienci otrzymują produkt zgodny z ich oczekiwaniami. W tym artykule przedstawiamy informacje o obejmach ciśnieniowych oraz odpowiadamy na pytanie: czym są i do czego służą owe elementy.

Taśmy zaciskowe – kiedy używać i jaki model wybrać?

MirimpexBlog

Taśmy zaciskowe to rozwiązanie podczas montażu węży o dużych średnich lub w przypadku kiedy wymiar takiej średnicy jest trudny do ustalenia, ponieważ taśmy zaciskowe są idealnym narzędziem do skonstruowania obejmy o wymaganej średnicy. Taśmy zaciskowe używane są do średnich ciśnień, a ich zastosowanie obejmuje klimatyzację, wentylację, przewody kominowe a także montaż znaków drogowych.

Jaki narzędzi potrzebujesz do montażu obejmy?

MirimpexBlog

Definicja obejmy i jej budowa Obejma jest to nylonowa opaska (klamra) służąca do zapinania np. wiązek kabli. Ma ona wiele zastosowań. W jej budowie znajdują się elementy tj. zębatki, taśmy, spiczasta metalowa końcówka. Z jednej strony zakończona jest zwężeniem, a z drugiej główką, która służy do zapinania. Mocowanie obejmy raczej jest stałe i nie ma możliwości wyjęcia taśmy bez uszkodzenia opaski oraz samoistne rozpięcie jest niemożliwe. Są one raczej do stosowania jednorazowego, produkowane w sposób uniemożliwiający rozpięcie.

Obejmy z mostkiem do systemów wentylacyjnych

MirimpexBlog

Firma Mirimpex od lat oferuje szeroką gamę opasek ślimakowych, które znane są z ich wysokiej trwałości oraz wszechstronnego zastosowania w różnych branżach, np. w motoryzacji. W 2016 roku dodatkowo rozpoczęto produkcję specjalnych obejm z mostkiem, projektowanych z myślą o skomplikowanych systemach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Nowoczesny typ SPIRO to gwarancja zabezpieczenia każdej instalacji.

Obejmy w przemyśle spożywczym

MirimpexBlog

Przemysł spożywczy jest bardzo rygorystyczny i należy wyjątkowo szczegółowo dbać o każdy detal i każdy etap produkcji. Wyroby powinny być jednorodne i bezpieczne. Z tego względu nad produkcją spożywczą prowadzi się wyjątkowy nadzór, a również na dalszych etapach kontaktu z żywnością, a więc podczas jej magazynowania, pakowania, znakowania, transportu i dystrybucji.

Obejmy stosowane i używane w przemyśle morskim

MirimpexBlog

Przemysł morski jest niezwykle wymagającą branżą przede wszystkim ze względu na trudne warunki środowiskowe. Liczne zastosowania technologiczne są związane nie tylko dla wysokich ciśnień ale także przepływami płynów, korozją oraz znacznymi oddziaływaniami atmosferycznymi. Zdecydowanie najlepszym wyborem w zastosowaniu morskim będą wysokiej jakości obejmy ze stali kwasoodpornej lub nierdzewnej.

Dostarczamy obejmy do samochodów i motorów na Dakar oraz Off-road

MirimpexBlog

MIRIMPEX to firma, która od wielu lat zajmuje się obsługą klientów krajowych i zagranicznych z kluczowych gałęzi przemysłu. Nasze zaangażowanie i doświadczenie pozwala nie tylko dostarczać najwyższej jakości produkty i doradzać przy ich wyborze, ale również na bieżąco unowocześniać ofertę. Proponujemy Państwu szeroki wybór obejm, między innymi ślimakowych, zaciskowych, ciśnieniowych, montażowych czy samozaciskowych. Dostarczamy je między innymi do samochodów i motorów na Dakar oraz Off-road.

Jak sprawdzić czy Twoje zaciski nie potrzebują wymiany?

MirimpexBlog

Obejma zaciskowa pozwala na łączenie i spinanie kabli i innych elementów montażowych. Wykorzystuje się je w motoryzacji, w ogrodnictwie i rolnictwie, sanitariach, a także w domu i elektronice. Przyjrzyjmy się bliżej zastosowaniom opasek zaciskowych i sprawdźmy, kiedy należy je wymieniać.

Do czego służy motylek w obejmie ślimakowej?

MirimpexBlog

Obejma ślimakowa pozwala połączyć wąż z króćcem . Dobre i trwałe połączenie wymaga odpowiedniego narzędzia, które zapewni właściwy do potrzeb poziom zacisku. Tym elementem jest właśnie obejma.

Jak obejmy wpływają na jakość produktu końcowego?

MirimpexBlog

Obejma zaciskowa służy spinaniu różnych elementów montażowych i konstrukcji. Jej możliwe zastosowanie jest niezwykle szerokie. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów obejm, które wykorzystuje się w motoryzacji, montażach, elektronice, rolnictwie, a także wszelkiego rodzaju instalacjach. Czy obejmy mają wpływ na jakość ostateczną usługi lub produktu końcowego? Sprawdźmy, na co warto zwracać uwagę kupując obejmy.

Jakie zaciski do jakich węży gumowych?

MirimpexBlog

Wybór odpowiednich zacisków i obejm zaciskowych nie należy do łatwych czynności. Żeby dobrze wybrać produkty, należy dysponować specjalistyczną wiedzą oraz doświadczeniem. Istotna jest wiedza na temat kilku kluczowych aspektów, które determinują wybór zacisków. Należą do nich warunki środowiska, w jakich zacisk ma pracować oraz czynniki działające na połączenie, takie jak temperatura czy ciśnienie. Nasi specjaliści dysponują fachową wiedzą i pomogą dokonać Państwu odpowiedniego wyboru.

Omówienie parametrów pracy obejm zaciskowych – na co zwracać uwagę przy montażu?

MirimpexBlog

Wybór właściwej obejmy zaciskowej musi być podyktowany kilkoma, dobrze przemyślanymi aspektami. Zanim zdecydujemy się na wybór odpowiedniej opaski zaciskowej, będziemy musieli przeanalizować warunki, w jakich ma ona pracować oraz, do czego będziemy jej potrzebowali. Nasi specjaliści służą pomocą przy dobraniu odpowiedniego produktu.

Opaski zaciskowe metalowe czy plastikowe?

MirimpexBlog

Łączenie pewnych konstrukcji i zapewnianie im trwałości oraz nierozerwalności, wymaga stosowania pewnych specjalnych narzędzi. Do tego celu stosuje się tzw. opaski zaciskowe. W zależności od materiału, z jakiego została wyprodukowana dana obejma, mogą służyć do spinania kabli lub innych materiałów. Zawsze jednak, ich zadaniem jest utrzymanie spinanych elementów w jednej płaszczyźnie, tak, by nie rozchodziły się na boki.

Jak działa opaska samozaciskowa?

MirimpexBlog

Montaż węża do rury, wymaga odpowiedniego uszczelnienia połączenia, tak, by zapewnić nieprzepuszczalność cieczy i niezakłóconą pracę mechanizmu. Możliwość wyboru zacisków jest naprawdę wielka, a decyzja może wahać się zarówno między wyborem materiału, z jakiego jest wykonany, jak i jego kształtu oraz sposobu montażu. Bardzo łatwa w założeniu jest obejma samozaciskowa.

Zastosowanie obejmy ślimakowej?

MirimpexBlog

Dobre połączenie węża z rurą wymaga zastosowania odpowiedniego narzędzia, którego zadaniem jest wysoki stopień zacisku połączenia zapewni ono dużą szczelność. W tym celu stosowana jest tzw. obejma. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele rodzajów obejm, które różnią się kształtem, materiałem oraz zastosowaniem. Jedną z bardziej charakterystycznych jest obejma ślimakowa.

Czym jest obejma z kompensacją?

MirimpexBlog

Rynek dostosowuje swoją podaż zgodnie z oczekiwaniami popytu. Nasza oferta jest dopasowana w pełni do Państwa potrzeb. W przypadku obejm, może być tak, że potrzebujemy produktu, który łączy w sobie cechy kilku różnych. Zgodnie z tą zasadą, powstały tzw. obejmy z kompensacją, które stanowią kompleksową ofertę, zabezpieczając kilka aspektów, które normalnie rozbite są na pojedyncze produkty różniące się między sobą pewnymi walorami.

Obejmy do układów wydechowych – zaciskowe W4

MirimpexBlog

W ofercie Mirimpex znajdziemy szeroko wybór obejm zaciskowych. Wśród nich warto zwrócić uwagę na obejmy zaciskowe W4. To wysokiej jakości obejmy wykonane ze stali nierdzewnej, które sprawdzą się między innymi w układach wydechowych.

Misja firmy:

Mirimpex jest firmą rodzinną, otwartą na szybko i nieustannie zmieniające się warunki rynkowe. Doświadczenie oparte na wiedzy poprzedniego pokolenia i doskonała znajomość rynku są naszym atutem. Rozwój i zdolność finansową firmy zawdzięczamy strategii opartej na długiej perspektywie czasowej.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek- Piątek
8.30-17.00

Adres Firmy:

P.P.P.H.U.MIRIMPEX
Grabówki 111
32-020 Wieliczka
( dolne Grabówki )

Kariera:

Specjalista ds. klienta detalicznego
Specjalista ds. klienta krajowego

Prześlij nam swoje CV na m.woron@mirimpex.pl