Czym jest obejma zaciskowa i jakie ma zastosowanie?

Obejmy zaciskowe to jedne z najbardziej praktycznych i ekonomicznych sposobów na łączenie przewodów i węży. Ich prosta konstrukcja i łatwość montażu powodują, że są używane w wielu branżach, a zadowoleni klienci zachęcają kolejnych do stosowania tego typu połączeń. W tym krótkim poradniku przedstawiamy wszystkie informacje o obejmach zaciskowych oraz zastosowanie tych konstrukcji.

Czym jest obejma zaciskowa ?
  Obejma zaciskowa to opaska wykonana z różnego typu metali, która jest mechanicznie zaciskana na wężach i rurach. Mogą być one wykonane ze stali nierdzewnej lub stali ocynkowanej. Obejmy takie są łatwe w montażu, a specjalna konstrukcja z zaokrąglonymi brzegami zapobiega uszkodzeniu przewodów, na jakich są montowane. Na rynku istnieje kilka rodzajów i typów obejm. Zaliczyć do nich można te zwykłe i te z pierścieniem wewnątrz.   Główna zasada działania obejmy zaciskowej jest prosta. Wstępnie scala się i dopasowuje dwa końce rur, które mają być połączone. Następnie montuje się obejmę i ustawia w takiej pozycji, w jakiej ma być docelowo. Kolejny krok to mechaniczne zaciśnięcie obejmy. Robi się to przy pomocy śruby, którą dokręca się z odpowiednią siłą — tak, aby konstrukcja z dużą siłą dociskała elementy i gwarantowała bezproblemową pracę.   Obejmy zaciskowe to bardzo ekonomiczne i solidne rozwiązanie w scalaniu węży. Konstrukcja obejm sprawia, że są one bardzo odporne na warunki oraz manipulacje i nie poluzują się. Łatwość montażu i duża dostępność pozwala stosować je praktycznie w każdej branży i sytuacji. Zaciski dostępne są w wielu wariantach. Mogą mieć różne przekroje, rozmiary, kształty grubości i być wykonywane według indywidualnych zaleceń. Sprawia to, że nawet najbardziej wymagający klienci znajdą idealne produkty do swoich potrzeb.  
Jakie zastosowanie ma obejma zaciskowa ?
  Obejma ma za zadanie wytworzenie stabilnego i równomiernego nacisku na przewód, aby scalić go z innym elementem. Obejmy zaciskowe posiadają szerokie zastosowanie w wielu branżach. Stosuje się je w transporcie, przy produkcji, w budownictwie czy przemyśle morskim. Różne typy doskonale sprawdzają się m.in. w samolotach, samochodach osobowych i ciężarowych, statkach czy maszynach produkcyjnych. Wykonanie obejm z materiałów np. kwasoodpornych i nierdzewnych mogą z powodzeniem służyć w fabrykach żywności, farmaceutyce czy w trudnych warunkach atmosferycznych. Obejmy zaciskowe wykorzystuje się również do mniej spektakularnych projektów jak wentylacja, klimatyzacja czy odprowadzania nieczystości. Obejmy zaciskowe to doskonałe i tanie rozwiązanie na połączenie wielu rodzajów węży w różnych branżach. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, a łatwość ich kupna sprawia, że są bardzo popularne. Aby obejmy były dobrej jakości, muszą być wykonane starannie, z dobrego materiału oraz mieć przemyślaną i sprawdzoną konstrukcję. Wszystkie to cechuje produkty naszej firma. Duży wybór, liczne wersje i modele oraz doskonała jakość produktu sprawia, że zakup będzie bardzo udany. Cala oferta dostępna jest na stornie www.mirimpex.pl