Jakie szczypce kupić do obejm?

Aby cieszyć się szczelnym, niezawodnie funkcjonującym połączeniem, pomiędzy elementami, przez które przepływa ciecz lub gaz, warto zabezpieczyć moment łączenia specjalną obejmą, czyli nylonową opaską - klamrą, służącą do spinania elementów. Wiele, dostępnych rodzajów obejm, spełnia wymagania różnorodnych połączeń, wykorzystywane są w przemyśle, motoryzacji, ogrodnictwie, rolnictwie, przemyśle morskim, lotniczym, wojskowym, spożywczym, w systemach wentylacji oraz wielu innych dziedzinach. Kluczowym, dla prawidłowego działania, poza odpowiednim doborem rodzaju obejmy, jest jej właściwe zamontowanie. By zamontować w prawidłowy sposób opaskę, należy użyć specjalnych szczypiec, które swoją funkcjonalnością oraz znakomitą jakością wykonania, sprostają wymaganiom każdego użytkownika. Oferta firmy Mirimpex, bogata w różne rodzaje obejm, zaskakuje dostępnością kilku modeli szczypiec, które z łatwością poradzą sobie z montażem.

Jak zamontować obejmę za pomocą szczypiec?
Przy montażu obejm, wymagane jest zastosowanie specjalnych narzędzi, które pozwalają w prosty, nieskomplikowany sposób osiągnąć perfekcyjny rezultat. W przypadku montowania opaski samozaciskowej, należy specjalne szczypce ująć w dłonie, założyć na opaskę od jej wewnętrznej strony, przytrzymując w ten sposób jej dwa przeciwległe końce, następnie zacisnąć uścisk, powodując rozluźnienie we wnętrzu obejmy. W momencie rozluźnienia się wnętrza obejmy, zaleca się dokonanie montażu. Każda z oferowanych obejm, w zależności od typu przeznaczenia oraz rodzaju elementów łączących, powinna być montowana specjalnymi szczypcami.
Jakie są dostępne rodzaje szczypiec?
  • Szczypce czołowe do obejm zaciskowych, mogące przydać się przy montażu wszystkich rodzajów obejm zaciskowych. Doskonałe wykonanie oraz uniwersalność narzędzia, plasują szczypce czołowe wśród pewnych, bezawaryjnych przedmiotów. Szybkość i wygoda montażu obejm przy użyciu szczypiec czołowych to niewątpliwa zaleta stosowania tego modelu.
  • Szczypce boczne do obejm zaciskowych, zaprojektowane specjalnie dla montowania obejm w trudno dostępnych miejscach. Szczypce boczne mogą być stosowane zarówno w sposobie czołowym, jak i bocznym montażu.
  • Szczypce do obejm sprężystych Wg. DIN 3021, doskonale zaprojektowany rodzaj szczypiec, które przystosowane zostały dokładnie do montażu obejm sprężystych.
  • Szczypce do montażu obejm zaciskowych typu Clip, które doskonale radzą sobie z tego typu opaskami. Przy ich użyciu, montujący jest pewien, że obejma będzie założona prawidłowo.
  • Szczypce automatyczne do obejmy typu Clip, wykorzystywane najczęściej na liniach montażowych, posiadają ciśnienie robocze w wysokości 5 barów, natomiast ich niska waga to około 650 gramów. Niezwykle praktyczne i niezawodne.
Szczypce do montażu obejm, oferowane przez firmę Mirimpex, dostępne w szerokiej ofercie modeli, przeznaczonych do zastosowania względem różnych rodzajów opasek, są gwarancją niezawodności oraz wysokiej jakości wykonania.