Jak obejmy wpływają na jakość produktu końcowego?

Obejma zaciskowa służy spinaniu różnych elementów montażowych i konstrukcji. Jej możliwe zastosowanie jest niezwykle szerokie. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów obejm, które wykorzystuje się w motoryzacji, montażach, elektronice, rolnictwie, a także wszelkiego rodzaju instalacjach. Czy obejmy mają wpływ na jakość ostateczną usługi lub produktu końcowego? Sprawdźmy, na co warto zwracać uwagę kupując obejmy.

Obejmy - czy mają wpływ na jakość końcową produktu?

Łączenie konstrukcji, a także zapewnianie im nierozerwalności wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi. Obejmy wykonywane są z różnych materiałów, które wpływają na ich właściwości, a także trwałość i możliwości zastosowania. W ofercie naszej firmy znajduje się wiele rodzajów opasek zaciskowych.

W zależności od tego, w jakim środowisku chcemy je zastosować i jakie elementy chcemy dzięki nim połączyć, wybieramy obejmy metalowe, plastikowe lub tytanowe. Zanim zakupimy opaskę warto zastanowić się nad tym, jakich parametrów od niej oczekujemy, gdyż jej odpowiedni dobór będzie miał niemałe znacznie na jakość końcową produktu: jego trwałość i wytrzymałość.

Na jakie parametry przy wyborze obejm należy zwracać uwagę?

Pierwszą kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę jest niezawodność obejmy. Konstrukcja obejmy powinna zapewniać zapas siły zaciskowej, a także dostatecznie dużą wytrzymałość. Obejma po zaciśnięciu powinna wywierać nacisk na całym obwodzie w miejscu połączenia. Uchroni to np. instalację przed nieszczelnością lub przeciekami.

Nieprawidłowy montaż obejmy może powodować szybsze zużywanie się instalacji oraz samego narzędzia, a także prowadzić do awarii.

Dobre obejmy są w stanie wytworzyć dużą wartość siły nacisku. Siła nacisku - jaką jest w stanie wytworzyć obejma - ma bezpośredni związek ze szczelnością produktu końcowego. Duża siła zaciskowa na obwodzie lub rurze będzie gwarantem dużej szczelności, a także trwałości instalacji.

Jakość wykonania obejmy = jakość końcowa produktu

Obejmy są niewielkimi elementami każdej większej konstrukcji. Jednak to właśnie od tych najmniejszych jej cząstek zależy sprawność, a przede wszystkim ciągłość pracy całego produktu. Jeśli zacisk wykonany jest z dobrych materiałów, z dbałością o szczegóły i dobór poszczególnych komponentów, to tym większa szansa, iż cała konstrukcja będzie bardziej długotrwałą.

W przypadku, gdy jakość wykonania obejmy pozostawia wiele do życzenia, trudno spodziewać się tego, żeby jakość końcowa produktu, który wytwarzamy, była adekwatna do oczekiwań naszych i naszych klientów.