Obejmy z mostkiem do systemów wentylacyjnych

Firma Mirimpex od lat oferuje szeroką gamę opasek ślimakowych, które znane są z ich wysokiej trwałości oraz wszechstronnego zastosowania w różnych branżach, np. w motoryzacji. W 2016 roku dodatkowo rozpoczęto produkcję specjalnych obejm z mostkiem, projektowanych z myślą o skomplikowanych systemach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Nowoczesny typ SPIRO to gwarancja zabezpieczenia każdej instalacji.

Innowacyjny wyrób
Obejmy z mostkiem typu SPIRO są tworzone w wyspecjalizowanym zakładzie produkcyjnym. W wyniku złożonego procesu, w którym udział biorą zautomatyzowane maszyny oraz fachowe narzędzia, powstają wysokiej klasy prototypy, które po uzgodnieniu z profesjonalistami i klientami są przekazywane do masowej produkcji. Dzięki takim rozwiązaniom dostajemy produkt o sprawdzonej jakości, spełniający obowiązujące standardy i niezawodnie spełniający swój cel w instalacji.
Kompleksowe zastosowanie
Opaski typu SPIRO są przeznaczone głównie do systemów wentylacji. Jednak zależnie od tego, gdzie chcemy zastosować obejmę, firma oferuje odrębne typy swoich produktów. Dzielą się one przede wszystkim na dwa rodzaje:
  • lewoskrętne - służące do montowania spiralnych węży wentylacyjnych;
  • prawoskrętne - służące do montowania węży odciągowych.
Jednak to nie wszystko. Mirimpex proponuje również trzy różne rodzaje stali - W2 (AISI430), W3 (AISI 304) oraz W5 (AISI 316). Dwa pierwsze są stalami nierdzewnymi i różnią się jedynie materiałem zamka: w przypadku W2 jest on ocynkowany, zaś w przypadku W3 jest nierdzewny, na wypadek gdyby instalacja była wyjątkowo podatna na działanie wody. Przy systemach zagrożonych różnymi czynnikami mamy jeszcze do wyboru W5, czyli stal kwasoodoporną oraz antymagnetyczną, przygotowaną na najtrudniejsze warunki.
Niezawodne działanie
Obejmy ślimakowe do systemów wentylacji są wyposażone w mostek. Zadaniem ów mechanizmu jest bezpieczne połączenie w instalacji - w ten sposób jest ono szczelne i nie uszkadza węży. Jest to rozwiązanie proste w konstrukcji jak i w użytku, a przy tym jak najbardziej skuteczne, co zostało sprawdzone w praktyce przez klientów. To dzięki ich pozytywnym opiniom możemy stwierdzić, że nasze obejmy SPIRO idealnie nadają się do montażu w wentylacji.