Do czego służy motylek w obejmie ślimakowej?

Obejma ślimakowa pozwala połączyć wąż z króćcem . Dobre i trwałe połączenie wymaga odpowiedniego narzędzia, które zapewni właściwy do potrzeb poziom zacisku. Tym elementem jest właśnie obejma.

Opaska ślimakowa - do czego służy?

Obejma ślimakowa to specjalny zacisk, którego siła zacisku jest regulowana za pomocą śruby. Jej zastosowanie umożliwia przeciwdziałanie dużej sile mechanicznej. W sklepie znajdziemy również obejmy ślimakowe z motylkiem, w których regulacja nacisku nie wymaga użycia śrubokręta. Motylek znajdujący się na obejmie pozwala na wprowadzenie zmian w nacisku wyłącznie z użyciem rąk. obejma ślimakowa z motylkiem

Montaż obejmy ślimakowej

Obejma ślimakowa dzięki swojej specjalnie zaprojektowanej konstrukcji umożliwia zapewnienie właściwej siły zacisku. Składa się ona z metalowej taśmy, która może być wykonana w odmienny sposób dla różnych zacisków, a także śruby, której gwint umożliwia skręcenie opaski w stronę zgodną z pożądanym kierunkiem wytworzonym przez jej użytkownika. Do zwiększenia nacisku obejmy ślimakowej z gwintem wymagany jest śrubokręt lub wkrętek. Jeśli zależy nam na narzędziu, które nie będzie wymagało regulacji przy pomocy innych przyborów, to dobrym rozwiązaniem jest wybranie obejmy ślimakowej z motylkiem. Za pomocą motylka - kręcąc nim - możemy regulować siłę zacisku obejmy.

Implementacja, zakres pracy obejmy ślimakowej

Obejma ślimakowa jest w pełni bezpiecznym narzędziem dla pozostałych artykułów, z którymi mamy zamiar współpracować. Bez przeszkód można ją stosować do węży. Jej przemyślana konstrukcja uniemożliwi naruszenie ich struktury. Obejma jest wykonywana przy pomocy specjalnej technologii formowania taśmy, które eliminuje ryzyko przerwania węża w wyniku działania zacisku. Przetłoczenia taśmy są formowane na zimno, co więcej posiadają zaokrąglone wykończenia i wygładzony spód. Dzięki temu struktura węża elastycznego jest chroniona.

Obejmy ślimakowe sprawdzą się w przypadku połączeń stałych. Nie będą jednak odpowiednie, gdy połączenie ma wytrzymywać zmiany w ciśnieniu i temperaturze. Struktura obejmy ślimakowej uniemożliwia stworzenie warunków, które umożliwiłyby wytrzymanie zmian działających na połączenie.

Obejma ślimakowa znajduje szerokie zastosowanie w różnych branżach. Jest bardzo uniwersalną formą zacisku i cieszy się dużą popularnością. Z powodzeniem wykorzystuje się je w rolnictwie, ogrodnictwie, sanitariach, a także motoryzacji. Sprawdzą się one również w połączeniach stosowanych w instalacjach wodnych, gazowych i powietrznych. Obejmy umożliwiają łatwy montaż i demontaż, a także regulowanie zacisku (zwłaszcza w przypadku obejm z motylkiem).