Jak działa opaska samozaciskowa?

Montaż węża do rury, wymaga odpowiedniego uszczelnienia połączenia, tak, by zapewnić nieprzepuszczalność cieczy i niezakłóconą pracę mechanizmu. Możliwość wyboru zacisków jest naprawdę wielka, a decyzja może wahać się zarówno między wyborem materiału, z jakiego jest wykonany, jak i jego kształtu oraz sposobu montażu. Bardzo łatwa w założeniu jest obejma samozaciskowa.

Czym jest obejma samozaciskowa?

Obejma samozaciskowa to rodzaj zacisku, który nasi specjaliści polecają Państwu do wykorzystywania w sytuacjach, kiedy potrzebne jest uzyskanie równomiernego nacisku sił w miejscu, w którym obejma ma uszczelniać połączenie. Jest łatwa w montażu, choć do jej zamocowania będą potrzebne specjalne szczypce.  

Kiedy stosować obejmę samozaciskową?

Obejma do rur o samozaciskowym charakterze, przeznaczona jest do połączeń, które wymagają trzymania jednostajnej siły zacisku na całym obwodzie połączenia, mimo występowania zmian temperatur i ciśnienia. Jednak nie zawsze będzie odpowiednim środkiem. Jej przeznaczenie bowiem, wyklucza możliwość stosowania w połączeniach, w których zmiana ciśnienia może przekroczyć poziom 20%. Nie musicie Państwo znać szczegółów technicznych swoich instalacji i urządzeń. Wystarczy dokładnie opisać, do jakich połączeń potrzebujecie Państwo zacisków, a nasi specjaliści pomogą określić panujące warunki i zasugerują wybór odpowiedniego przedmiotu do Państwa zapotrzebowania.  

Instrukcja obsługi - jak założyć obejmę samozaciskową?

Obejma zaciskowa na rurę o charakterze samoczynnym, wymaga zastosowania specjalnych szczypiec podczas montażu zacisku. Takie narzędzia znajdą Państwo w naszej ofercie w zakładce "narzędzia i zestawy". Żeby założyć obejmę samozaciskową, należy chwycić jej dwa przeciwległe końce, między szczypce i docisnąć rączki urządzenia, tak, żeby końce się rozgięły i spowodowały luz wewnątrz obejmy. Cały czas trzymając opaskę w szczypcach i korzystając z luzu osiągniętego wewnątrz niej, nakładamy opaskę na miejsce, które zamierzamy zacisnąć. Kiedy już obejma jest założona, wystarczy jedynie zwolnić nacisk na rączki szczypiec, a opaska zaciśnie się samoczynnie. Nasi specjaliści pokażą Państwu, w jaki sposób skutecznie korzystać ze szczypiec i dokonywać montażu opaski.  

Zalety obejmy samozaciskowej

Obejma do rur o charakterze samozaciskowym, posiada wiele zalet. To przede wszystkim dobra szczelność osiągnięta przez mocne przyleganie opaski do rury, duża siła zacisku, która rozkłada się równomiernie na całym obwodzie i możliwość pracy w warunkach zmiennych temperatur i ciśnienia w urządzeniu.