Czym jest obejma ciśnieniowa i jakie ma zastosowanie?

Obejmy ciśnieniowe są wielofunkcyjną rzeczą, która pozwala połączyć wiele elementów w sposób bezpieczny i wydajny. Duża liczba konfiguracji oraz modeli zapewnia ogromny wybór i powoduje, że nawet najbardziej wymagający klienci otrzymują produkt zgodny z ich oczekiwaniami. W tym artykule przedstawiamy informacje o obejmach ciśnieniowych oraz odpowiadamy na pytanie: czym są i do czego służą owe elementy.

Czym jest obejma ciśnieniowa ?
Obejma ciśnieniowa to taśma, która pod wpływem ciśnienia zaciska się na danym przewodzie i powoduje jego trwałe połączenie z drugą częścią. Za wytworzenie ciśnienia w obejmie odpowiada przewód doprowadzający np. sprężone powietrze. Obejmy mogą być wykonane w zależności od rodzaju z gumy lub metalu. Ich kolejną różnicą jest obwód. Różnorodna wielkość pozwala dopasować idealnie obejmy do posiadanych urządzeń. To rozwiązanie charakteryzuje wysoka jakość materiałów, z których są wykonane. Obejmy mogą być gumowe lub metalowe co w znaczący sposób zwiększa możliwość ich zastosowania. Obejmy takie mogą oprócz materiału ocynkowanego być wykonane ze stali nierdzewnej czy stali kwasoodpornej. Jest to niezwykle przydatne, gdy obejm używa się w trudnych warunkach atmosferycznych, gdzie urządzenia narażone są na niesprzyjające warunki atmosferyczne.
Zastosowanie obejm ciśnieniowych
Zastosowanie tego typu rozwiązań jest bardzo szerokie i korzysta z niego wiele branż. Obejmy ciśnieniowe możemy spotkać zarówno w motoryzacji, lotnictwie czy we fabrykach np. leków, czy żywności, gdzie odpowiadają za poprawną pracę innych urządzeń. Na zastosowanie obejm ciśnieniowych ma także wpływ ich trwałość i wytrzymałość. Miejsca, w jakich stosuje się takie rozwiązanie to:
  • Samoloty
  • Pociągi
  • Samochody
  • Statki
  • Fabryki ( wszelkie instalacje)
Zastosowanie gumowych obejm ciśnieniowych jest idealnym rozwiązaniem, które opiera się warunkom atmosferycznym i zapobiega drganiom- wyłapując je i nie pozwalając przenieść się  je na urządzenie. Takie obejmy stosuje się między innymi w chłodniach, na statkach czy w samolotach. Obejmy ciśnieniowe ze względu na swoją skuteczność i dużą sile docisku stosowane są w przemyśle ciężkim, rolnictwie czy przemyśle morskim, gdzie wymagane są bardzo dobre parametry. Zastosowanie odpowiednich materiałów jak stal nierdzewna niweluje ryzyko rdzewienia. Takie właściwości wykorzystuje się np. w pociągach czy motoryzacji gdzie oprócz podstawowych parametrów ważne są również korzystne właściwości samego materiału, z jakiego została wykonana obejma. Zastosowanie obejmy ciśnieniowej w wielu wypadkach pozwala 100% wykonać zadanie. Ich wielofunkcyjność oraz inne cechy pozwalają na dokładne dobranie odpowiedniego typu urządzenia do problemu. Na rynku można kupić bez trudu takie konstrukcje choć firmy, które proponują solidne, sprawdzone oraz trwale obejmy nie jest wiele. Dobrym przykładem takiej firmy jest Mirimpex, który oferuje szeroki wybór, dobrą jakość oraz atrakcyjne ceny. Całą ofertę firmy można znaleźć na stronie internetowej www.mirimpex.pl ,gdzie dostępne są różne modele i wersje.