Taśmy zaciskowe – kiedy używać i jaki model wybrać?

Taśmy zaciskowe to rozwiązanie podczas montażu węży o dużych średnich lub w przypadku kiedy wymiar takiej średnicy jest trudny do ustalenia, ponieważ taśmy zaciskowe są idealnym narzędziem do skonstruowania obejmy o wymaganej średnicy. Taśmy zaciskowe używane są do średnich ciśnień, a ich zastosowanie obejmuje klimatyzację, wentylację, przewody kominowe a także montaż znaków drogowych.

Jakie taśmy są dostępne na rynku?
Szukając odpowiedniej taśmy zaciskowej należy przede wszystkim ustalić do czego ma służyć. Przydatne będzie zapoznanie się z kilkoma przykładami taśm oferowanych na rynku.

  • MIRIMPEX Taśma w plastikowym opakowaniu 30 m, 9 mm
Ta taśma zaciskowa z oferty firmy Mirimpex jest wykonana ze stali nierdzewnej i występuje w zestawie z zamkiem, który jest dołączony do taśmy. Zestaw występuje w dwóch wariantach i różnią się one między sobą rodzajem użytej stali. Zestaw W2 to taśma i zamek ze stali nierdzewnej AISI 430, natomiast zestaw W4 jest wykonany ze stali nierdzewnej AISI 304. Oba zestawy nadają się szczególnie do zastosowań, w których przeprowadzany jest montaż albo demontaż średnic o nieznanym rozmiarze.

  • MIRIMPEX Taśma perforowana i zamek
Taśma perforowana firmy Mirimpex dostępna jest w dwóch rozmiarach: taśma zaciskowa o szerokości 8 mm oraz taśma zaciskowa o szerokości 14 mm. Ta taśma jest perforowana do samodzielnego montażu na wyznaczone średnice. Zestaw posiada również zamek, a całość występuje w dwóch wersjach. Jedna z nich wykonana jest ze stali nierdzewnej AISI 430, a druga ze stali nierdzewnej AISI 304. Zamki nadają się do przeprowadzenia montażu i demontażu we własnym zakresie. Obszar zastosowań taśmy perforowanej to montaż na wyznaczone średnice.

  • MIRIMPEX Opaski taśmowe
Opaska taśmowa to pasek z blachy ocynkowanej. Wykorzystanie takich opasek to połączenia gumowe albo gumowo - metalowe, również połączenia nietypowe, a także podwieszanie różnego typu instalacji elektrycznych, rurek i innych tego typu elementów. Opaska taśmowa nadaje się do wykorzystania w miejscach trudno dostępnych. Wymiary opaski taśmowej firmy Mirimpex wynoszą: długość taśmy 190 mm, szerokość taśmy 9 mm, grubość taśmy 0,4 mm lub 0,55 mm. Montaż obejmy wykonuje się przy pomocy śrubokręta lub specjalnego haczyka. Wszystkie wymienione produkty pokrywają zapotrzebowanie w zależności od danej średnicy a także konkretnego sposobu zamontowania. Sam montaż jest zazwyczaj bardzo prosty i nie wymaga dużej wiedzy ani pomocy fachowca.