Obejmy stosowane i używane w przemyśle morskim

Przemysł morski jest niezwykle wymagającą branżą przede wszystkim ze względu na trudne warunki środowiskowe. Liczne zastosowania technologiczne są związane nie tylko dla wysokich ciśnień ale także przepływami płynów, korozją oraz znacznymi oddziaływaniami atmosferycznymi. Zdecydowanie najlepszym wyborem w zastosowaniu morskim będą wysokiej jakości obejmy ze stali kwasoodpornej lub nierdzewnej.

Obejmy samozaciskowe
Obejmy samozaciskowe typu sprężyste DIN3021 należą do grupy zacisków, które posiadają równomierne rozłożony nacisk wokół danego obszaru aplikacji. Ich wykorzystanie jest rekomendowane, w przypadku gdy występuje niskie ciśnienie przy jednoczesnych częstych zmianach temperatury, które z kolei powoduje rozszerzanie, a także kurczenie materiałów wykorzystanych w aplikacji.
Obejmy zaciskowe
Obejmy zaciskowe są ekonomicznym zastosowaniem nie tylko dla węży, ale również innych podzespołów. Konstrukcja obejm z jednym uchem, albo dwoma uszami powoduje, iż są one przeznaczone do jednokrotnego zastosowania . Obejmy zaciskowe zawierają również zaokrąglone krawędzie, co pomaga zapobiegać uszkodzeniu węża w trakcie aplikacji, a także szybki oraz prosty montaż i demontaż. W tej grupie należy zwrócić szczególną uwagę na obejmy zaciskowe posiadające pierścień w wykonaniu W1 i W4. Pierścień wewnętrzny powoduje iż obejma może dopasować się do aplikacji oraz zapobiega przed zagnieceniem, albo odkształceniem się węża podczas montażu. Wszystkie obejmy do przemysłu morskiego są wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304.
Obejmy montażowe
Obejmy montażowe są przeznaczone nie tylko do bezpiecznego tłumienia drgań, ale również podwieszania węży oraz kabli. Obejmy te zrobione są z odpowiednio wyprofilowanej taśmy o szerokości 12 mm,15 mm, 20 mm, a także na zamówienie 25 mm. Nie każdy jest świadom, że obejmy montażowe mają również szerokie zastosowanie w przemyśle ogrodniczym, ciężkim, motoryzacyjnym, a także hydraulicznym.
Obejmy ślimakowe
Obejmy ślimakowe o szerokości 9mm oraz 12mm posiadają wykonanie od W3 do W5 czyli nierdzewne i kwasoodporne, antymagnetyczne. Standardowe rozwiązanie bardzo popularne w przemyśle morskim, marynistyce oraz żegludze.